Päike :)
Puu :)
Puu :)
Lasteaiast Uudised Pealeht Sisukord Trüki
INFO
 
Valvelasteaed
 
2017. aasta suvel on valvelasteaiaks Päkapiku lasteaed.
Valvelasteaeda koha saamiseks palume täita avaldus ning anda see hiljemalt 31. maiks õpetaja kätte. Valvelasteaia avaldus on kättesaadav rühmas või "kodulehel- dokumendid".
 
Juunikuus esitatakse juulikuu ettemaksu arve ning see tuleb tasuda hiljemalt 20. juuniks. Arve mittetasumisel ei võimaldata kohta valvelasteaias.
Juulikuus pole kolme- ja enamlapselised pered kohatasust vabastatud. (Koolieelsete lasteasutuste õppekulu vanemate poolt kaetava osa maksmisest vabastamise kord § 3 lg 2)
 

 

Latsõ meisterdi perimüsmuusikilõ kingis 320 külmäkapi-käokiräst

Vana-Võromaa latsõ teivä Moisekatsi Elohelü jaos 320 käokiräst, kingitüse tulõtasõ

rahvamuusigapidoliidsilõ miilde festivali idee autorit ja pääkõrraldajat Podekrati Üllet.

umaleht.ee/article/latso-meisterdi-perimusmuusikilo-kingis-320-kulmakapi-kaokirast/ 

Võro Päkapiku latsiaia Himpeli rühm ja näide käokirässe. Mägi Monika pilt

 
 
Rühmade nimed
1.r Hellik, 2.r Päka, 3.r Nöpsik, 4.r Ninatark, 5.r Dilidon,
6.r Hampel, 7.r Himpel, 9.r Unistaja, 10.r Pesamuna, 12.r Õnneseen

 

Võrumaa aasta õppija Helen Saarnits (Päkapiku lasteaia õpetaja)

Tekst on pärit andras.ee.h14.dbweb.ee/et/helen-saarnits

Helen õppis peale põhikooli Tartus pagar-kondiitriks, kuid leidis üsna pea, et päriselt tema töö see ikka ei ole. Sündis tütar ja järgnes kuus aastat tööd õmblusettevõttes, mida tabas majanduslangus ja Helen koondati. Mis edasi? Töötukassa nõustamisel selgus, et Helenile peaks sobima lastega tegelemine ja lapsehoidmiskoolitusele ta suunatigi. Töö Võru lasteaias Päkapikk õpetaja abina tõi selguse, et see amet pakub rahuldust ning tekkis tahtmine rohkem panustada. Enesetäiendamist alustas Helen esmalt inglise keele õpingutega. Õpitud on juba viis aastat ja sügisel kavas jätkata. Lasteaias töötanud vabatahtlikega suhtlemisel on keelt juba ka vaja läinud. Üsna pea sai selgeks, et sellest siiski ei piisa – tuli taas minna koolipinki Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžis ning 2016. aasta kevadel sai Helenist diplomeeritud alushariduse pedagoog. Helen möönab, et tema silmaring on avardunud ning lisaks erialastele teadmistele on temast saanud ka palju avatum suhtleja. Nüüd töötab Helen Päkapiku lasteaias Võru keelepesa rühma õpetajana ja peab pärimuskultuuri edasiandmist lastele väga oluliseks. „Olen töökohal üliõnnelik! Lapsed muudavad iga päeva eriliseks.“ lisab ta.

Miks Te õpite?
Õppimine on aidanud mul täita oma unistusi, ma poleks kunagi arvanud, et kõrghariduse saan. Loodan olla eeskujuks oma tütrele ja soovitan õppimist kõigile, sest kaotada pole midagi. Jah, kõik polnud sugugi kerge, ent tänu pere ja kolleegide toetusele on olnud võimalik hakkama saada. Leian, et kõik ei pea alati olema 5+, piisab, kui annad endast sel hetkel parima. Kui miski luhtub, tuleb uuesti proovida. Ühiskond on pidevas muutumises ja ajaga tuleb kaasas käia. Õpin, kogen ja avastan koos lastega.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Minu mõttemaailm on muutunud. Tean, et saan ka raskustega hakkama. Olen hakanud oma elu teadlikumalt kujundama. Naudin õppimist nii erialastel täienduskursustel kui keeltekoolis.


  

 

Päike :)